کار در خارج از کشور

قطــر

Qatar

قطر یک کشور خاورمیانه‌ای است که در شبه جزیره قطر واقع شده و محاط با خلیج فارس، عربستان سعودی و بحرین است. پایتخت این کشور دوحه است و این کشور در حال حاضر یکی از پرترددترین مراکز هوایی و تجاری در منطقه است.

قطر دارای جمعیتی حدود ۲٫۸ میلیون نفر است و زبان رسمی آن عربی است. اقتصاد این کشور از بیشتری فعالیت‌های نفتی و گازی برای صادرات به کشورهای دیگر استوار است، اما در سال‌های اخیر، قطر به شدت به دنبال تنوع در اقتصاد خود بوده و در حوزه‌هایی مانند گردشگری، مالی، حمل و نقل و ساختمانی نیز فعالیت می‌کند.

قطر یکی از کشورهایی است که از ذخایر نفت و گاز غنی برخوردار است و بخش عمده‌ای از اقتصاد آن بر اساس فعالیت‌های نفتی و گازی استوار است. بخش عمده‌ای از درآمد کشور به دلیل صادرات نفت و گاز به کشورهای دیگر، به ویژه کشورهای آسیایی مانند ژاپن، چین و کره جنوبی، تامین می‌شود.

به علاوه، شرکت ملی نفت قطر (Qatar Petroleum) یکی از شرکت‌های بزرگ نفتی در منطقه است که فعالیت‌های خود را در بخش‌های مختلفی مانند تولید نفت خام، گاز طبیعی، میعانات گازی، پالایشگاه‌ها، حمل و نقل نفت و گاز و محصولات نفتی و گازی انجام می‌دهد. همچنین، شرکت ملی گاز قطر (Qatargas) نیز به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های صادرکننده گاز طبیعی در جهان شناخته می‌شود.

با توجه به تنوع کمتر در اقتصاد قطر و وابستگی بیشتر به صادرات نفت و گاز، دولت قطر به دنبال تنوع در اقتصاد خود بوده و در حوزه‌هایی مانند گردشگری، مالی، حمل و نقل و ساختمانی نیز فعالیت می‌کند.

سوالات متداول در مورد اعزام نیروی کار به قطر

قطــر

در این بخش تمام سوالات مربوط به اعزام نیروی کار به قطر را خواهید دید

ابتدا در سایت کاریابی بین المللی جوان ثبت درخواست کار در کشور قطر میکنید . (دقت کنید این ثبت درخواست و پرداخت هزینه به منزله ی اشتغال قطعی نمی باشد )

بعد از ثبت درخواست ، کارشناسان کاریابی بین المللی جوان مشخصات شما را برای کارفرمای قطری ارسال میکنند . چنانچه کارفرما با استخدام شما موافقت کرد مراحل استخدام طی میشود در غیر این صورت استخدام شما در این پروژه منتفی میشود ولی اطلاعات شما در بانک اطلاعاتی کاریابی بین المللی جوان ذخیره شده و در پروژه های بعدی معرفی میشوید .

این هزینه (مبلغ 400 هزار تومن ) هزینه ثبت نام کاریابی بین المللی جوان بعلاوه هزینه ی ترجمه ، کارشناسی و . . .  میباشد .و بدون پرداخت آن امکان هیچ خدماتی ارائه نمیشود .

بله – تمام موارد ذکر شده در این سوال ، قبل از رفتن مشخص خواهد شد .

حقوق کسانی که در پروژه مشغول به کار میشوند بصورت ماهانه و توسط کارفرما در همانجا ( کشور قطر ) بصورت نقدی یا واریز به حساب بانک قطری پرداخت میشود . مبلغ حقوق طبق قوانین کار کشور قطر و بعد از موافقت کارفرما جهت بکارگیریبا توجه به نوع شغل در نظر گرفته شده برای کارگر،  اعلام خواهد شد .

بله – تمام صرافی ها در تمام کشور ها با دریافت مبلغ ناچیزی کارمزد این کار را انجام میدهند .

کلیه ی هزینه ها بعد از موافقت کارفرما به اشتغال و میزان حقوق مشخص میشود . بعد از آنکه کارفرما با اشتغال شما موافقت کرد ، از شما جهت عقد قرارداد اعزام دعوت میشود و هزینه ها طی 2 مرحله ( الف – عقد قرارداد میزان 60 درصد و ب – تحویل ویزا و معرفی نامه میزان 40 درصد ) دریافت میشود و همه آن به عهده ی کارگر است .

دقت کنید :

هزینه های سفارتی – هزینه های ویزا به عهده ی کاریابی است .

هزینه بلیط هواپیما – عوارض خروج – ایاب ذهاب به فرودگاه ، به عهده ی کارگر است .

خوابگاه توسط کارفرما تامین میشود . لازم به ذکر است که خوابگاه بصورت گروهی میباشد .

یک وعده غذا توسط کارفرما در محل کار توزیع میشود و دو 2 وعده ی دیگر که در خوابگاه میباشد به عهده ی کارگر است .

این امکانات قطعا توسط کارفرما تامین نمیشود و چنانچه کارفرما موافقت کند که کارگری در محلی بجز خوابگاه اقامت کند طبیعتا هزینه ی آن بعهده ی کارگر است و کارفرما هیچ تعهدی نسبت به هزینه و یا حتی اجازه خوابگاه اختصاصی را ندارد .

ساعت کاری طبق قوانین و استاندارد کشور قطر و مجموعه ی مدیریت کارگاه می باشد .

مدت پروژه 5 سال است ولی قراردادهای کاری به مدت یکسال است و بعد از یکسال قرارداد در صورت رضایت طرفین تمدید خواهد شد .

زمان ویزای کار بر اساس قرارداد مشخص میشود و در این پروژه طبیعتاَ یکسال است و در صورت تمدید قرارداد کار ویزا نیز تمدید خواهد شد .

این نوع موارد به عهده ی کار فرما میباشد و کاریابی بین المللی جوان هیچگونه اطلاع یا دخل و تصرفی در این نوع موارد ندارد .

با توجه به اینکه ویزا بر اساس قرارداد با کارفرما صادر میشود ، تغییر کارفرما فقط و فقط با مجوز مقامات صدور ویزا امکان دارد .

تعهداتی که قبل از اعزام کارفرما از شما میگیرد این امکان را به شما نمیدهد و در صورت ترک کار برخورد قانونی با شما خواهند کرد .

با توجه به اینکه شرکت طرف قرارداد کاریابی بین المللی جوان در چندین پروژه کار میکند امکان معرفی پروژه وجود ندارد .

شرکت طرف قرارداد را به دلایل زیر نمیتوانیم معرفی کنیم :

الف-  تجربه ی مجموعه ی کاریابی بین المللی جوان در معرفی شرکت طرف قرارداد به کارگران ، تجربه خوبی نبوده و کارگران معمولا سعی میکنند با دور زدن کاریابی بین المللی جوان و مراجعه مستقیم به شرکت کارمزد کاریابی را پرداخت نکنند .

ب- کلاهبرداران فضای مجازی با استفاده از این نوع اطلاعات اقدام به کلاهبردای می نمایند .

ج- متاسفانه برخی از همکاران با بداخلاقی های غیر حرفه ائی سعی در دور زدن همکاران می کنند .

کاریابی بین المللی جوان داراری مجوز شماره 69276 ازوزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی می باشد .

مبلغ ثبت درخواست ( 400 هزار تومان) طبق قوانین و دستورالعمل وزارت کار بوده و هیچکس برای چنین مبلغ کمی اعتبار خود را زیر سوال نمی برد .

مبلغ قرارداد که پس از مشخص شدن نوع شغل و حقوق و مزایای آن مشخص میشود و طی یک قرارداد رسمی اخذ خواهد شد .

خیر – مراحل سفارتی و اخذ ویزا به عهده ی کاریابی بین المللی جوان می باشد و برای چنین موارد این کاریابی هیچ مسئولیتی قبول نمیکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *