سوالات متداول

کاربران گرامی

چنانچه سوالی دارید که در بخش سوالات متداول نبود ، میتواند با نوشتن سوال در فرم زیر کمتر از ۲۴ ساعت سوال و پاسخ آن را در بخش سوالات متداول مشاهده کنید .

سوال بپرسید

چنانچه سوال شما در سوالات متداول نبود ، سوال یا سوال هایتان را اینجا بنویسید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

کاربران گرامی

بخش زیادی از پرسشهای شما در قسمت سوالات متداول پاسخ داده شده است . لطفا این سوالات و پاسخ های انها را مطالعه نموده و چنانچه سوالی بجز آنها داشتید در بخش سوالات بپرسید .

برای دیدن پاسخ هر سوال بر روی علامت + کنار آن کلیک کنید.

سوالات متداول

بله کاریابی داخلی الکترونیک جوان مجوز رسمی از اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری کاریابی بین المللی جوان مجوز رسمی از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی سایت کاریابی جوان مجوز اینماد اسکن تمام مجوز ها و توضیح کامل را در صفحه ی «درباره ما» ببینید .
شما میبایست در سایت کاریابی جوان با در نظر گرفتن نوع اشتغال تان ( «کار در داخل کشور» یا «کار در خارج از کشور») فرم مربوطه را تکمیل نمائید . بعد از تکمیل فرم مربوطه کارشناسان کاریابی جوان اطلاعات شما را وارد سامانه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نموده و بعد از بررسی اطلاعات فرم برای مراحل بعدی با شما تماس خواهند گرفت .
هزینه ی ثبت نام برای : «درخواست کار داخل کشور»= ۶۵ هزار تومان «درخواست کار خارج کشور»= ۱۵۰ هزار تومان «درخواست مشاوره» = ۳۰۰ هزار تومان می باشد
هزینه ی ثبت نام توسط کارشناسان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در ابتدای هرسال محاسبه و به دفاتر کاریابی ابلاغ میشود .
بله کارجویان داخل کشور پس از معرفی با کارفرما و شروع به کار ، می بایست به اندازه نصف حقوق یک ماه را به کاریابی پرداخت کنند . دفاتر کاریابی مجاز هستند جهت ضمانت پرداخت این مبلغ ، فقط به اندازه مبلغ چک یا سفته از کارجو دریافت کنند .
بله بجز هزینه ی ثبت نام و مشاوره (اگر کارجو مشاوره بخواهد) کارمزد اشتغال که نصف حقوق یک ماه می باشد . بعد از اشتغال و دریافت حقوق دریافت میشود . اصولا چک یا سفته برای ضمانت کارمزد اشتغال دریافت میشود.
خیر کارمزد اشتغال به اندازه ی نصف حقوق یک ماه است . ( در سال ۱۴۰۱ برابر ۲ میلیون و پانصد هزار تومان)
خیر مشاوره شغلی برای کارجویان داخل کشور الزامی نیست . اما بهتر است انجام شود .
بله کارجویان خارج از کشور بعد از مشخص شدن شغل و کشور هدف ، توسط کاریابی جهت عقد قرارداد دعوت میشوند . مبلغ قرارداد و نوع پرداخت با در نظر گرفتن کشور هدف و شغل انتخابی و قیمت ارز متغیر خواهد بود .
بله حداقل یک جلسه مشاوره برای کارجویان خارج از کشور الزامی است . و جلسات مشاوره بیشتر به تشخیص کارجو بستگی دارد.
برای هر کشور و شغل متغیر است . در جلسه مشاوره با در نظر گرفتن شغل و کشور انتخابی کارجو ، تمام هزینه ها و نحوه و زمان درفات آنها به اطلاع کارجو رسانده میشود.
همانطور که در سوال های قبلی پاسخ دادیم ، هزینه های اعزام نیروی کار به خارج از کشور با توجه به کشور هدف و نوع شغل متغیر است . این هزینه ها در جلسه مشاوره محاسبه و به اطلاع شما خواهد رسید .
کشور ها و شغل های مختلف قوانین مختلفی دارند . اما یکی از راه های مهاجرت به کشورهای مختلف ، مهاجرت از طریق کار می باشد .
بله پس از انتخاب شغل و کشور هدف ، جلسه ی مشاوره برگزار خواهد شد و بعد از آن جلسه ، عقد قرارداد رسمی صورت خواهد گرفت .
کشورهای مختلف قوانین مختلفی برای ویزای کار دارند و این قوانین در مقاطع زمانی مختلف متغیر است . پاسخ قطعی این سوال در جلسه مشاوره مشخص میشود .
این مدت برای کشورهای مختلف متفاوت است .
خیر هزینه ی ثبت نام و مشاوره هنگام تکمیل فرم های مربوطه توسط درگاه بانکی اینترنتی پرداخت میشود .
۱- ثبت نام ۲- مشاوره ۳- عقد قرارداد ۴- اعزام به کشور هدف
بله درخواست شغل راننده ماشین های سبک داشته ائیم . فرم درخواست شغل خارج از کشور را تکمیل کنید و از طریق صفحه اینستاگرام منتظر آگهی شغل مورد نظرتون باشید .
بله فرم درخواست شغل خارج از کشور را تکمیل کنید و از طریق صفحه اینستاگرام منتظر آگهی شغل مورد نظرتون باشید .
کشور آلمان با جمعیتی بالغ بر ۸۳ میلیون نفر یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان می باشد که هر ساله با ارائه لیست مشاغل مورد نیاز و کمبود نیروی کار متخصص یک مقصد عالی برای کار و کاریابی می باشد.
در واقع شاید تنها اشکال این کشور بابت اخذ ویزای کار، وقت سفارت یک ساله ویزای جستجوی کار باشد که یک فرصت طلایی برای یادگیری زبان و کاریابی طی این مدت خواهد بود.
نها راه میانبر، وقت گیری از کشور ثالث می باشد که در این میان ترکیه و مجارستان با ارائه دوره های زبان آلمانی و وقت سفارت زود هنگام جز بهترین ها هستند که این امر شرایط خاص خود را داراست.
برای این ویزا سن فرد باید زیر ۴۰ سال باشد و علاوه بر آن حداقل مدرک لیسانس، حداقل ۳ سال سابقه کار و دانش زبان در سطح b1 آلمانی نیاز است.
کشور آلمان دارای دو نوع ویزی کار می باشد که یکی به صورت جستجوی کار ۶ ماهه است و دیگری بلوکارت آلمان که به همراه داشتن پیشنهاد شغلی از آلمان میتوان برای آن اقدام کرد.

تماس با ما:

از شنبه تا چهارشنبه از 8 الی 14

پنج شنبه ها از 8 الی13

03831125 و 09355596803

آدرس دفتر :

IRAN

استان چهارمحال و بختیاری

فرخ شهر - بلوار 7 تیر پلاک 108

کد پستی : 8831847314

logo-samandehi